automoto

Wykwintne wozy – kupisz je na wyjątkowych licytacjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w splendorze, to kłopotliwe, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Wskutek tego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, jakie dawno temu były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, by odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć splendor i zadumać się nad fortuną innych. Często, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, jaki dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I naturalnie w przypadku wozów eleganckich, które zostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej podróże przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje samochodów stylowych cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o wozy najnowszej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś swoją historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              business

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *